Сучасні засоби захисту від гризунів
Гризуни дуже часто стають справжнім лихом. Вони здатні проникати в приміщення всіх типів, завдають колосальних пошкоджень будівель та меблів, викликають психологічні проблеми у мешканців, розносять інфекції. На ділянках шкідники нищать дерева та чагарники, шкодять цілісності та функціональності комунікацій. На полях гризуни знищують урожай. Здихатись непроханих гостей дуже складно, і без спеціальних засобів захисту не обійтися.
Сучасні засоби для боротьби із гризунами: як вибирати?
Актуальність методик позбавлення мишей і щурів очевидна. Впоратися з цим завданням можна декількома способами. Кожен з них по-своєму ефективний, і в процесі вибору необхідно багато враховувати. Розглянемо класифікацію сучасних засобів проти гризунів.
Механічні. Є мишоловки (пастки), які зручно встановлювати як у приватних будинках, так і в складських приміщеннях. Особливо популярні вони у тих сферах життєдіяльності людини, де застосування отрут неможливо.
Біофізичні пристрої. Це ультразвукові відлякувачі, абсолютно нешкідливі для людей. Вони генерують звуки з певною частотою, і тварини сприймають їх як сигнал небезпеки. Такі прилади можуть працювати на різних площах від 50 до 750 квадратних метрів.
Хімічні речовини. У цій групі поєднані клеї, приманки, токсичні для гризунів склади з різними типами речовин.
Підбір засобу передбачає детальне вивчення його параметрів. Сучасні виробники завжди надають ключову інформацію про той чи інший продукт.
Відлякувачі гризунів: особливості, переваги
Відлякувачі – це своєрідні випромінювачі високочастотних сигналів. Хвилі розходяться територією з певною періодичністю. Ультразвук впливає на слухові органи тварин. Дратуючи нервову систему, сигнали перешкоджають спокійному живленню та розмноженню. У результаті, миші і щури йдуть з ділянки, намагаючись влаштуватися більш безпечному місці.
Переваг у ультразвукових приладів достатньо:
- - універсальність – підходять для використання у будинку, квартирі, на дачі, встановлюються у гаражах, сараях, на складах, у магазинах, побутових цехах;
- - абсолютна безпека для людей та свійських тварин;
- - здатність впливати на всі підвиди гризунів;
- - можливість налаштування інтервалу ультразвуку для більшої ефективності (якщо спочатку не закладено той чи інший тип).
Примітно, що ультразвук відбивається від усіх поверхонь (підлога, стіни, стеля), і шкідникам залишається тільки одне: забиратися геть. Із застосуванням подібних пристроїв мишей можна позбутися за 2-3 тижні, але перші результати стануть помітними вже через кілька днів.
Чим хороші пастки для щурів та мишей?
Пастки цінують з однієї причини: вони дозволяють уникнути токсичних хімікатів. Їхня конструктивна простота часто стає запорукою доступної вартості, що вважається ще одним плюсом. Умовно такі пристрої поділяють на 3 типи:
- - Класичні мишоловки. Варіації з міцною основою (дерево, пластик, метал), вудкою для розміщення приманки та скобою. Гризун, намагаючись поживитися, виявляється пригніченим і згодом гине.
- - Клітки-живоловки. Вважаються найгуманнішими - спіймавши небажаного "гостя", його завжди можна випустити на волю далеко від житла. Усередину клітини також кладуть приманку. Недолік такого способу злову тільки один: з живою твариною в результаті потрібно щось робити. Якщо немає місця, куди його випустити, вбивати виявляється дуже неприємним завданням.
- - Клейові пастки. Підходять для мишей та невеликих щурів. Використовують такий варіант у нежитлових приміщеннях, адже гризун, потрапляючи у «полон», залишається живим і шумить, намагаючись вибратися.
Пастки вибирають люди, яким потрібне економічне рішення – електричні відлякувачі стоять на порядок дорожче.
Приманки, муміфікатори: причини популярності
Отрути – дуже дієвий спосіб боротьби з шкідниками. Якщо раніше їх відкидали через неприємний запах у процесі розкладання загиблої тварини в недоступному місці, то сьогодні подібні засоби виготовляють з використанням спеціальної речовини – муміфікатора, яка запобігає розкладанню. Хімічні приманки мають достатньо переваг:
- - для загибелі гризунам буває достатньо спробувати препарат один раз;
- - для зручності склади випускають як гранул;
- - щоб зробити «їжу» більш привабливою для мишей та щурів, додають ароматизатори;
- - виробники створюють варіанти в захисних пеналах та пакетах для застосування у житлах, де присутні домашні тварини.
Препарати для дератизації, пастки та відлякувачі від провідних виробників можна купити в інтернет-магазині «MUHOLOVKI». У нас лише сертифіковані товари, які відповідають міжнародним стандартам якості.